Podczas rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia Melania i ja łączymy się w modlitwie ze wszystkimi chrześcijanami świętującymi Ukrzyżowanie i Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa – żyjącego Syna Bożego, który pokonał śmierć, wyzwolił nas od grzechu i otworzył bramy Nieba dla całej ludzkości.
Rozpoczynający się triumfalnym wjazdem Chrystusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, osiągający punkt kulminacyjny w Triduum Paschalnym rozpoczynającym się w Wielki Czwartek z Mszą Wieczerzy Pańskiej, po którym następuje Wielki Piątek z Liturgią Męki, aż w końcu ostatni dzień Triduum – Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę, noc oczekiwania… Wielki Tydzień jest dla chrześcijan czasem refleksji i pamięci o Ukrzyżowaniu Jezusa i czasem przygotowywania serc, umysłów i dusz na Jego cudowne Zmartwychwstanie i zwycięstwo nad śmiercią.
Podczas tego świętego tygodnia potwierdzamy, że triumf Wielkanocnego Poranka nie mógłby nastąpić bez ofiary Jezusa Chrystusa złożonej na krzyżu. Podczas tych ostatnich godzin na Ziemi Chrystus dobrowolnie znosił niewyobrażalny ból, tortury, aż w końcu – hańbiącą egzekucję na krzyżu, a to wszystko z niezwykle głębokiej i nieprzemijającej miłości do wszystkich, których stworzył. Poprzez Jego cierpienie uzyskaliśmy zbawienie. Poprzez Jego śmierć zostały nam przebaczone grzechy. Poprzez Jego Zmartwychwstanie mamy nadzieję na życie wieczne. W Wielkanocny Poranek kamień został odsunięty, grób jest pusty, a światło zapanowało nad ciemnością, dając nam do zrozumienia, że śmierć nie ma ostatniego słowa.
W ten Wielki Tydzień moja administracja potwierdza złożoną obietnicę, że będziemy bronić wiary chrześcijańskiej w naszych szkołach, w armii, miejscach pracy, szpitalach i budynkach rządowych. Nigdy się nie zawahamy w obronie praw do wolności religijnej, podtrzymywania godności życia ludzkiego i w obronie Boga w miejscach publicznych.
Jeśli skupimy się na zbawczej ofierze Chrystusa, dostrzeżemy Jego miłość, pokorę i posłuszeństwo, nawet wtedy, kiedy życie przynosi najtrudniejsze momenty. Podczas tego tygodnia będziemy się modlić o wylanie się Ducha Świętego na nasz umiłowany naród [amerykański]. Módlmy się, aby Ameryka stała się latarnią wiary, nadziei i wolności dla całego świata, módlmy się też o to, abyśmy osiągnęli przyszłość opartą na prawdzie, pięknie i boskości Chrystusa i Jego wiecznym królowaniu w Królestwie Niebieskim.
Niech Bóg błogosławi wam i waszym rodzinom w tym szczególnym czasie. Niech Bóg błogosławi Stanom Zjednoczonym Ameryki!
Źródło: whitehouse.gov, MM, bialykruk.pl
